כל הסיבות שבגללן נשים צריכות השתלת שיער

כמנתחים פלסטיים, לעיתים קרובות מגיעים אלינו מטופלים עם רצון לשפר את המראה הפיזי שלהם בדרך כלשהי. בין אם זה באמצעות הגדלת חזה, שאיבת שומן או ניתוח אף, הליכים אלה הפכו פופולריים יותר ויותר בקרב גברים ונשים כאחד. אבל מה שמטופלים רבים לא מבינים הוא שחלק מהניתוחים הפלסטיים יכולים לתרום לבעיה של נשירת שיער, במיוחד באלה עם נטייה גנטית. בפוסט זה בבלוג, נחקור את הקשר בין ניתוחים פלסטיים לנשירת שיער גנטית, ונדון באילו הליכים עלולים להחמיר את הבעיה.

כל הגורמים המשפיעים על נשירת שיער גנטית

הגורם הראשון שיכול לתרום לנשירת שיער אצל חולי ניתוח פלסטי הוא שינויים הורמונליים. הליכים כגון הקטנת חזה או הגדלת חזה כרוכים לרוב בשינויים ברמות ההורמונים שעלולים לעורר נשירת שיער. תנודות הורמונליות אלו עלולות לשבש את מחזור צמיחת השיער, ולהוביל לנשירה או אפילו דילול של השיער.

גורם נוסף שתורם הוא מצבים רפואיים. מצבים כמו חוסר איזון בבלוטת התריס או הפרעות אוטואימוניות עלולים לגרום לנשירת שיער, וכל ניתוח הכולל הרדמה ותרופות עלול להחמיר את הבעיות הללו. לכן, חשוב לסנן את החולים עבור כל מצב רפואי בסיסי לפני ביצוע ניתוחים הכוללים הרדמה.

טראומה או פציעה בקרקפת עלולה גם היא לגרום לנשירת שיער. בניתוחים פלסטיים, הליכים כמו הרמת גבות, הרמת פנים ואפילו ניתוחי השתלת שיער עלולים לפגוע בזקיקי השיער ולגרום לנשירת שיער. כמנתחים, חשוב לנקוט בזהירות רבה כדי להגן על הקרקפת במהלך הליכים אלה כדי למזער את הסיכון לנשירת שיער.

אילו ניתוחים פלסטיים יכולים לתרום לבעיית נשירת השיער?

ניתוחים פלסטיים מסוימים יכולים להחמיר את נשירת השיער גם כאשר אין נטייה גנטית בסיסית. לדוגמה, הליכים קוסמטיים מסוימים כמו הרמת פנים הדוקה או הרמת מצח יכולים למתוח את הקרקפת ולגרום לנסיגת השיער. סוג זה של נשירת שיער נקרא Traction alopecia והוא נפוץ אצל נשים הלובשות תסרוקות צמודות.

לכן מאוד חשוב לבצע את הניתוחים הפלסטים במקום שהוא  מכון רשמי ומקצועי לניתוחי פלסטיים על ידי ד"ר גוברין.

לסיכום, כמנתחים פלסטיים, חשוב להבין את הקשר בין ניתוחים פלסטיים לנשירת שיער גנטית כדי לייעץ נכון למטופלים שלנו. בעוד שלהליכים רבים יש פוטנציאל להחמיר את נשירת השיער אצל אלו עם נטייה גנטית, חשוב גם לשקול מצבים רפואיים בסיסיים, שינויים הורמונליים וטראומה לקרקפת. עם אבחון נכון, תכנון טרום ניתוחי וטכניקה כירורגית קפדנית, נוכל למזער את הסיכון לנשירת שיער ולעזור למטופלינו להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

השתלות שיער לנשים
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם